"Ben Örgütün Değil Ak Parti’nin Evladıyım"

"Ben Örgütün Değil Ak Parti’nin Evladıyım"
"Ben Örgütün Değil Ak Parti’nin Evladıyım"

Haber: Şeref Kahraman, Şeyda Aşatır / AK Parti'den aday adayı da olan eczacı tutuklu sanık Bülent Ünsal, yargılandığı mahkemede, örgütün değil, Ak Parti'nin evladı olduğunu belirterek, "Burç Eğitim Vakfı'nda  Abdullah Gül, Mehmet Özhaseki, Vali Mevlüt Bilici gibi Kayseri protokol üyelerinin olduğu toplantıda kurucu ve mütevelli heyeti üyesi oldum. Ben örgütün değil Ak Parti’nin evladıyım" dedi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan tutuklu snaık Bülent Ünsal, AK Parti'nin evladı olduğunu söyleyerek, savunmasına şöyle devam etti: "Ne ben nede çocuklarım okullarına gitmedik. Bunların Türkçe şarkılar söylemesi, Türkçe'yi, dinimizi yayıyor olmaları bizi cezbetti. O dönemde devlette hükümette bunlardan yanaydı zaten. Ben örgütün değil Ak Parti’nin evladıyım. Gezi programlarına katılmadım. FETÖ aleyhine ifadelerim oldu gazetelerde. Taner Yıldız, Mehmet Özhaseki ve Vali Mevlüt Bilici'nin katıldığı GESİAD'ın olağan genel kurulunda divan başkanlığına seçildim. Burç Eğitim Vakfı'nda  Abdullah Gül, Mehmet Özhaseki, Vali Mevlüt Bilici gibi Kayseri protokol üyelerinin olduğu toplantıda kurucu ve mütevelli heyeti üyesi oldum. Ne hikmetse hiçbir toplantısına çağrılmadım. Daha sonra vakıftan istifa ettim. 17-25 Aralık'tan sonra da GESİAD'tan istifa ettim. "

9 KİŞİ BÜYÜK SALONDA GÜLEN İLE GÖRÜŞTÜ

Amerika'ya gittiklerini itiraf eden Ünsal, "9 kişilik bir grupla 2007 yılında ABD’ye gittik. Teksas imamının yanına gittik. ‘Gel artık bitsin bu hasret’ dediği Gülen’i ziyaret etmek bana tuhaf geldi. Büyükelçi bizim için bir davet verdi.  Kaldığımız yer Pensilvanya’ya 2 saat kadar uzaklıktaydı. Oraya gittik. 9 kişi büyük bir salonda görüşme yaptık. Diğer ülkelerden falan gelen gruplar da vardı. İlk ve son kez gittim. Bu randevuyu benim aldığım iddiaları yalandır, randevuyu örgütün Teksas imamı aldı. Bank Asya’dan sadece ev kredisi çektim. Ben toplantılara katılmadım. Eczacıyım ben. Bu örgütün bana bir faydası olmadı benimde onlara faydam olmadı. Eczacılar sosyal demokrattır" dedi. 

İlginizi Çekebilir