Yorulan Kenara Çekilsin

Yorulan Kenara Çekilsin

Bakanlar ve milletvekilleri ile sürpriz bir toplantı yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partideki metal yorgunluğuna vurgu yaparak, “Yorulan varsa kenara çekilsin” dedi. Meclis’in tatile girmesi ile birlikte vekillere sahaya inme talimatı veren Erdoğan, “En iyi tatil milletle birlikte olmaktır. Milletle birlikte olmak bizim hayat tarzımızdır” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine üyeleri ve milletvekilleri ile biraraya geldi. Partideki metal yorgunluğa değinen Erdoğan, “Yorulan varsa kenara çekilsin” dedi. Erdoğan, Meclis’in tatile girmesi ile birlikte vekillere de sahaya inme talimatı verdi. Erdoğan, “En iyi tatil milletle birlikte olmaktır. Milletle birlikte olmak bizim hayat tarzımızdır” dedi.

VEKİLLERE TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün bakanlar ve milletvekilleri ile sürpriz bir toplantı yaptı. AK Parti Genel Merkezi’ndeki toplantı 50 dakika sürdü. Toplantıda Erdoğan, anayasa değişiklik süreci ve ondan sonraki süreçte yapılan çalışmalar için vekillere teşekkür etti. Vekillere 30 dakika seslenen Erdoğan’ın ardından AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş TBMM’de yeni dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Edinilen bilgilere göre partideki metal yorgunluğa değinen Erdoğan, koltuk sevdası olan değil, dava adamı olan insanlarla çalışılması gerektiğini kaydederek, “Yorulan varsa kenara çekilsin. Darılmayız, kıırlmayız. Bize çalışan adam lazım ama yorgun değilim diyorsanız çok çalışın köylere gidin” diye konuştu. Kongre süreci hakkında da bilgi veren Erdoğan teşkilatta yenilenmeye gidileceğini belirtti, milletvekillerinin kongre sürecine dahil olmamasını istedi. Toplantıda teşkilatlara saygının esas olduğunu vurgulayan Erdoğan, teşkilatların sadece seçim döneminde değil, her zaman lazım olduğunu söyleyerek vekillerin teşkilatlara yukardan bakmaması mütevazı olması talimatını verdi.

MİLLETLE BİRLİKTE OLMAK HAYAT TARZIMIZ

Erdoğan, TBMM’nin tatile girmesi ile birlikte vekillere sahaya inme talimatı verdi. Milletvekillerinin halkla içiçe olması gerektiğini söyleyen Erdoğan, tatilin kısa tutulması gerektiğini belirterek kalan sürede vekillerin seçim bölgelerinde

birebir halkla birlikte olması gerekliliğini, önemli olanın gönülleri kazanmak olduğunu kaydetti. Erdoğan, “En iyi tatil milletle birlikte olmaktır. Milletle birlikte olmak bizim hayat tarzımızdır” dedi.

CANLI BİR AK PARTİ

Yeni dönemde canlı bir AK Parti görmek istediğini belirten Erdoğan, vekillerden Türkiye’yi nakış nakış işlemelerini, memleketin en ücra köşesindeki vatandaşa ulaşmalarını istedi.

HEDEF YÜDE 50+1

2019 seçimlerine de değinilen toplantıda Erdoğan, 2019 seçimlerinde hedefein büyük olduğunu vurgulayarak, “Hedef yüzde 49.9 değil, yüzde 50+1. Bu yüzden çok çalışacağız, gece gündüz halkın yanında olun bakın ben hep halkın yanındayım” mesajını verdi. Erdoğan, seçimlerde başarı sağlamak için partide oluşan rehavetin ortadan kaldırılması gerektiğine işaret etti.

2019’A DAHA GÜÇLÜ BİR EKONOMİ

Ekonomi konusunda rakamlarla örenekler veren Erdoğan, ekonomi ile ilgili bakanlıklara ekonominin daha da iyiye gitmesi için çok çalışılması talimatını verdi. Ekonominin iyiye gittiğini vurgulayan Erdoğan’ın, “2019’a çok güçlü bir ekonomi ile girmemiz lazım güçlü ülkeler güçlü ekonomilerle olur” dediği öğrenildi.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖRECEKLER

Avrupa ile son dönemde yaşanan gerginliklerin de ele alındığı toplantıda Erdoğan, “Avrupa çok üzerimize geliyor, yanlış yapıyorlar Türkiye’nin büyüklüğünü görecekler bunun da üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir