Kayseri'de FETÖ'den tutuklu Av. Mutlu Karayılan tahliye oldu

Kayseri'de FETÖ'den tutuklu Av. Mutlu Karayılan tahliye oldu
Kayseri'de FETÖ'den tutuklu Av. Mutlu Karayılan tahliye oldu

Haber: Şeref KAHRAMAN / Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün gizli iletişim ağı by lock programını kullandıkları gerekçesiyle tutuklu yargılanan bir çok sanığın avukatlığını yapan ve by lock kullandığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Kayseri Barosu avukatlarından Av. Mutlu Karayılan sağlık sorunları nedeniyle tahliye oldu.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüne ilişkin davada yargılanan Mevlüt Saldoğan’ın da avukatlığını yapan ve geçmiş dönemde Nevşehir’den AK Parti Milletvekili aday adayı olan avukat Mutlu Karayılan ve avukat eşi hazır bulundu.

Evli, 2 çocuk babası sanık Mutlu Karayılan, "Asla by lock kullanmadım. MİT mahrem imamlarının by lock içeriklerini tespit ediyormuş. Benim de mahrem imamı olduğum söylensin ve benimki de tespit edilsin. Suçsuz olduğum o zaman ortaya çıkacaktır" dedi. Varis hastalığı olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini söyleyen Karayılan, tahliyesini talep ederek, "Eşimle de konuştum, hiçbir davaya da çıkmayıp, işe de bakmayacağım. Ameliyat olup, evimde yatacağım" dedi.

Mahkeme heyeti sanığın avukat eşinin mütalaaya karşı cevap vermek için süre istemesi üzerine duruşmayı ertelerken, sanığın sağlık sorunları ve delillerin toplanması nedeniyle tahliyesine karar verdi. 

 

İlginizi Çekebilir