ABD ziyaretinde terör ele başı Gülen ile ne konuşmuşlar?

ABD ziyaretinde terör ele başı Gülen ile ne konuşmuşlar?
ABD ziyaretinde terör ele başı Gülen ile ne konuşmuşlar?

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri'de en çok sanığın olduğu 71 sanıklı FETÖ davasında tutuklu sanık Mustafa Kilci, 2007'de işadamları ile ABD'ye Fetullah Gülen'i ziyarete gittik. 18 dakika görüşüldü. Ermeni tasarısı ve ABD'ye ekonomi yatırımları konuşuldu" dedi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanık Mustafa Kilci FETÖ dernek ve şirketlerine Allah rızası için ortak ve üye olduğunu belirterek, "2007 ve 2012'de ABD'ye Fetullah Gülen'i ziyarete gittim. 2007'de işadamları ile gittik ve 18 dakika görüşüldü. Ermeni tasarısı ve ABD'ye ekonomi yatırımları konuşuldu. 2012'de ise ABD'ye yalnız gittim. Ticari yatırım için gittim, olmayınca geri döndüm. 2013 öncesi sohbetlere gittim. Sohbet toplantılarında Hamit isimli bir hoca geliyordu. Bazen de Murat isimli sohbet imamı gelirdi" şeklinde konuştu.

Tutuklu sanık avukat Mehmet Arı ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır bulunurken, savunmasında by lock kullanmadığını, duruşma salonuna gelerek savunma yapmak istediğini söyledi. Arı, "Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Burs, himmet toplamadım" dedi.

 

İlginizi Çekebilir